zofim.org.il
  
 


 
תמונה של השבט
מרכז ההכנה לטיולים דף הבית » מרכז ההדרכה הוירטואלי » מרכז ההכנה לטיולים » נחל צלמון

מאפייני המסלול
אזור: הגליל התחתון והעמקים
רמת קושי: קל
גיל מומלץ: כיתות ד' - ו'
אורך המסלול: כ- 1.25 ק"מ
זמן משוער: .5 - 1 שעות
עונות מומלצות: אביב, קיץ, סתיו, חורף
המסלול כולל הליכה / רחצה במים

דירוג הגולשים
הגולשים העניקו למסלול ציון 3 מתוך 5.

I have been trying t
I have been trying to get stliaepads to grow out here in Los Angeles but I kinda suck at it. Any advice or got any posts about it? i had a stapelia giagntea and also an orbea commutata. They rot easily for me. (Makendra , Makendra , Makendra)


לכל הביקורות
דרג/י את המסלול

תמונות מהמסלול

שימושי
נחל צלמון
מסלול קצרצר שטוב להוסיף למסלול אחר, אפשר לדשדש במים, ההליכה מישורית ונעימה מאוד

נחל מסומן בצבע כחול. נ.צ. התחלה: 257.5/183.5.

מתוך משטח העפר שאתם עומדים עליו יורד שביל אל תוך ערוץ הנחל, רדו עימו אל הנחל שאורכו כק"מ אחד. כבר מנקודה זו אפשר לראות את סיום המסלול. אתם הולכים לכיוון דרום לפי הסימון הכחול, אפשר לדשדש במים. כדאי ללכת הכי צמוד שאפשר למים או ממש בתוכם (הם די רדודים), הנחל מוצל רוב שעות היום.

לאחר כ- 5 דקות הליכה באמצע הואדי, מצד שמאל (מזרח) יש שרידים של טחנת קמח שניצלה בעבר את הזרימה החזקה שהיתה בנחל. אפשר לדבר קצת על טחנת-קמח, להסביר איך עבדה ומי הפעילה (בד"כ יהודים עשירים שהתגוררו בכפרים בסביבה).

בערוץ הנחל יש בעיה של השתלטות הכפרים הערביים, למרות שהנחל הוא שמורת טבע טוענים חלק מערביי האיזור שהאדמות שייכות להם. בלילות הם נוטעים זיתים, וידוע שבארץ אסור לעקור עץ ובייחוד לא זית. הם מנצלים את החוק הזה ובזכותו משתלטים על חלקי הנחל, עודרים ושותלים כאוות נפשם. הרבה פעמים גם אפשר לראות ערבי ישראלי שהביא את רכבו לרחצה במי הנחל בטענה שחבל על מי השתייה במדינה - אלו הן שתי נקודות מצויינות בהן אפשר לדבר על שמירת טבע.

כאמור, ההליכה בנחל על ציר ישר בצמוד למים בגדה המזרחית, אין מקום לטעויות שכן בכל זמן נתון יש רק אפשרות אחת להליכה.

הצמחים הנפוצים בנחל הם בעיקר צמחיית נחלים: שיח אברהם, הרדוף, קנים, פטל קדוש, ונענע שאסור לקטוף. בתוך הנחל עצמו אפשר למצוא סרטנים, שקל מאוד ללכוד - אם רק יודעים איך - ויש כמובן לשחרר.

נ.צ. סיום: 256.0/185.0

אפשרויות לגיוון המסלול:

  • כדאי ורצוי לצרף את המסלול הזה למסלול של הר כמון - נחל כמון.
דגשים והוראות בטיחות
יש לעיין בנהלי הבטיחות המחייבים המופיעים באתר ולוודא את יישומם.
  • בתוך המים יש ללכת עם סנדלים או נעלים, אין לטייל יחפים.
  • במסלול זה ככל שתסבירו ותעבירו יותר הפעלות כך יתארך המסלול. ההליכה של מסלול הבסיס לוקחת, אם רק הולכים, לכל היותר 20 דקות, וכל תוספת תוכן מצדכם תשדרג את המסלול.
הוראות הגעה למסלול

הוראות הגעה ברכב לנקודת ההתחלה: בצומת גולני נוסעים צפונה. בצומת עילבון שמאלה, חצו את הכפר על הכביש הראשי. בצומת דיר חנא שמאלה, חצו את הכפר על הכביש הראשי צומת חילזון ימינה, המזלג המשיכו לכיוון לוטם וסלמה. המשיכו על הכביש הזה עד שתעברו את כפר סלמה בעיקול הראשון לכיוון שמאלה אחרי הכפר תראו את סוף המסלול. (זו נקודת הסיום, בקשו מהנהג שיחכה לכם כאן בסוף ההליכה.) המשיכו לנסוע עוד קצת עד שתראו בצד שמאל של הכביש התרחבות כלומר מעין משטח עפר לבן שם צריך לרדת.

הוראות הגעה ברכב לנקודת הסיום: הנהג יחזור אחורה לפי ההוראות לעיל.


 עיצוב גרפי: ASD interactive   תיכנות וניהול הפרוייקט: עילי אבניכיתבו לנוכניסת מנהלים
התאמת האתר לגולשים בעלי צרכים מיוחדים